Podle nynějšího výhledu bude období do 20. května teplotně nadprůměrné, zatímco srážek bude ve srovnání s dlouhodobými průměry méně.

Nadcházející velikonoční víkend bude slunečný s odpoledními teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Také poslední dubnový týden se můžeme těšit převážně na polojasnou oblohu, přičemž přechodně se mohou objevit přeháňky či bouřky. Odpolední maxima budou i nadále nad hranicí 20 stupňů. Rána budou prozatím chladná a meteorologové očekávají i přízemní mrazíky.

Od 1. do 10. května bude nejčastěji polojasno, přeháňky by se měly objevovat pouze ojediněle. Ranní teploty budou kolísat mezi pěti stupni a nulou, odpolední se dostanou na 16 až 20 stupňů. Přeháňky i bouřky se objeví spíše výjimečně. Postupně bude přibývat oblačnosti, přičemž teploty vystoupají až k 23 stupňům.

V období od 11. do 20. května bude převažovat  oblačná či polojasná obloha, přičemž znovu se mohou vyskytovat přeháňky a bouřky. Ranní teploty se dostanou na 11 až šest stupňů, odpoledne se můžeme těšit na letních 17 až 25 stupňů.