Ještě kolem poledne zněly informace jednoznačně: Paroubek přijede. „Aparát nového vedení sdělil, že Jiří Paroubek míří na sjezd,“ řekl Právu důvěryhodný zdroj z jednání sjezdu. O příjezdu expředsedy se ve sjezdových kuloárech hovořilo už v pátek večer. Debaty na toto téma zesílily v sobotu ráno.

V sobotu odpoledne se ovšem začala vize Paroubkova příjezdu hroutit. Někteří delegáti sice hovořili o tom, že byl viděn vůz s expředsedou při vjezdu na brněnské Výstaviště, další ale vyvraceli, že Paroubek dorazí. Všem spekulacím a zaručeným zprávám učinilo přítrž slavnostní zakončení sjezdu, které provedl nový šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Sjezdem se šířila v souvislosti s Paroubkem i spekulace, že zde oznámí odchod z ČSSD a vstup do České strany národně socialistické 2005. Do této strany už ze soc. dem. odešel Paroubkův stoupenec Jiří Vyvadil. Ten Paroubkovi radil v době, kdy byl předsedou ČSSD.

Účast expředsedy by přitom byla logická po vítězství Sobotky. Paroubek mu totiž vyjádřil přízeň v neproneseném projevu, který zveřejnil na svém webu. „Minulý týden jsem měl dlouhý rozhovor s B. Sobotkou, znám jeho názory, nejsou daleko od mých. Bude ale v čele strany úspěšný jen tehdy, nebude-li obklíčen lidmi bez názorů, lenochy a lidmi bez odvahy,“ napsal Paroubek.

Jisté je jen to, že do Brna zavítal Paroubkův blízký spolupracovník a bývalý šéf PR a marketingu ČSSD Petr Dimun. Přímo na sjezdové rokování ale nedorazil.