Dlouholeté politické zkušenosti zúročil jen velmi těsným výsledkem na domácí půdě na jižní Moravě Bohuslav Sobotka, když mu delegáti konference dali jen o jedenáct hlasů víc než Michalu Haškovi.

„Beru to skutečně jako výsledek mé práce a jakési zhodnocení od lidí, kolegů v místech kde jsem před více než dvaceti léty ještě jako student pomáhal stranu zakládat,“ poděkoval bezprostředně po volbě Sobotka, který po sobotních konferencích v 0lomouci a v Pustiměři na Vyškovsku snížil Haškův náskok v preferencích na 7:6 a jehož vítězství rozhodně nebylo tak jednoznačné, jak se na Vyškovsku očekávalo.

Zatímco Walter Komárek se v Pustiměři na Vyškovsku stal téměř jednomyslně čestným předsedou ČSSD, o výkonném předsedovi se rozhodne až v březnu. Souboj Hašek-Sobotka je stále napínavější.

Zatímco Waltr Komárek se v Pustiměři na Vyškovsku stal téměř jednomyslně kandidátem na čestného předsedu ČSSD, o výkonném předsedovi se rozhodne až v březnu. Souboj Hašek-Sobotka je stále napínavější.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Rozhodnuto není ještě nic, ostatně těsné výsledky voleb svědčí o podpoře nás obou a definitivně jasno bude až 18 a 19. Března na celostátní konferenci v Brně. Důležité však je, že náš souboj je velmi korektní a že nám oběma jde především o silnou a také slušnou sociálně demokratickou stranu,“ uvedl Michal Hašek.

Oba  - Sobotka i Hašek zároveň uvedli, že v případě jejich vítězství počítají s druhým z jejich duelu pro vedení budoucí strany. „Pokud bych zvítězil já, budu apelovat na delegáty, aby volili kolegu Sobotku jako místopředsedu,“ uvedl doslova Hašek. Zatímco hlasování o návrhu budoucího předsedy strany bylo mezi 159 platnými hlasy velmi těsné. Zcela jinak dopadlo hlasování o kandidátovi na čestného předsedu ČSSD. Tím se stal téměř jednohlasně Walter Komárek.