„Bylo to první orientační jednání. Jednak jsme si načrtli postup dalších jednání, shodli jsme se na tom, že je potřeba se bavit napřed o programu. To znamená, porovnáme si programy, kde jsou možné průniky a kde naopak by byly problémy. O personálních věcech jsme se vůbec nebavili,“ řekl v pondělí Právu Dienstbier ml. po jednání se zástupci TOP 09 v čele pravděpodobným budoucím pražským primátorem Zdeňkem Tůmou.

Na otázku, zda je varianta koalice TOP 09 a ČSSD v hlavním městě stále ve hře, Dienstbier ml. uvedl: „Myslím, že zatím je vše otevřené“. Ocenil přitom, že jednání bylo naprosto korektní a otevřené. Jedním dechem ale dodal, že z něj nelze dělat nějaké závěry. „Žádné závěry z něj zatím dělat nelze,“ poznamenal. Další schůzka zástupců pražské TOP 09 a ČSSD se uskuteční v pátek.

V pondělí dopoledne jednal Tůma s lídrem ODS Bohuslavem Svobodou. Shodli se, že začnou jednat o programu případné koalice na radnici hlavního města koncem týdne po vzniku zastupitelských klubů. Jejich předsedové dostanou za úkol hledat programovou shodu. Svoboda prohlásil, že respektuje Tůmu jako možného příštího primátora. Tůma na účet ODS naopak podotkl: „Očekáváme jistou míru sebereflexe.“