"Nevolím tunely a tuneláře, mafiány a šejdíře, kasina a nevěstince!" nechal na billboard napsat Havel, který v tyto dny pracuje na střihu filmové verze své divadelní hry s názvem Odcházení. Reklama visí na někdejší Ústřední budově Elektrických podniků hlavního města Prahy od poloviny září.

Exprezidentova tajemnice Sabina Tančevová v pondělí připomněla, že Havla už delší dobu velmi zneklidňuje způsob rozhodování, nekoncepčnost, špatný územní plán a budování některých děl na úkor urbanistické logiky v Praze. "Zároveň se zájmem registruje zprávy o poměrech na magistrátu, v zastupitelstvu a v radě hlavního města," napsala ČTK Tančevová. Pražskou radnici nyní ovládá ODS.

Václav Havel

Václav Havel

FOTO: fotobanka Profimedia

Nadcházející komunální volby, které se budou konat v polovině měsíce jsou podle Havla "výzvou a dobrou příležitostí ke změně neutěšeného stavu". Exprezident prý právě proto využil velkoplošné reklamy, a projevil tak svůj názor způsobem, "který k předvolební době patří", uvedla Tančevová.

Havel tentokrát nedal na billboardu jasně najevo, kterou politickou stranu před blížícími se volbami podporuje. V minulosti ale už několikrát prohlásil, že je voličem a příznivcem nyní neparlamentní Strany zelených.