V severozápadní polovině Čech by místy teploty mohly překročit tropickou třicítku už v pátek. Stejné nebezpečí hrozilo i minulý týden během vlny velkých veder. [celá zpráva]

Podle ČHMÚ menší nebezpečí požárů hrozí jen v Moravskoslezském kraji a v Beskydech, kde v minulých dnech vydatně pršelo.

Meteorologové navíc očekávají, že by v odpoledních hodinách od neděle do úterý mohl být překročen imisní limit 180 mikrogramů na metr krychlový přízemního ozonu.

Teplý vzduch proudí do střední Evropy od jihozápadu. Výstraha před vysokými teplotami platí pro severozápadní část Česka od pátečního poledne do úterních 18:00. Pro obyvatele jižní a východní části republiky pak platí od sobotního poledne do úterního podvečera.

Lidé by v tyto horké dny měli omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. V případě, že na něm pobývají, by neměli zapomenout na ochranné prostředky jako krémy, sluneční brýle a pokrývky hlavy. Zároveň by měli zvýšit přísun nealkoholických nápojů.