Šéf České národní budovy v New Yorku Fejk podle Laudáta zaslal prvnímu místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi e-mail, ve kterém mu nabídl, že by na podzim v konumálních volbách kandidoval na primátora hlavního města Prahy.

Laudát se pozastavil také nad tím, že se ho na to vzápětí začali vyptávat i novináři, z čehož usoudil, že Fejk informoval média. V sobotu psala MF Dnes, že TOP 09 nabízí Fejkovi možnost stát se volebním lídrem v podzimních volbách do zastupitelstev.

Fejk ale Laudátova slova zcela popřel. „Nikdy jsem straně TOP 09 ani jiné politické straně nenabízel svou kandidaturu v rámci žádných voleb a nikdy jsem nikomu nenabízel ani svou kandidaturu na funkci primátora hlavního města Prahy. Zároveň prohlašuji, že jsem žádnému novinaři neposkytl v této věci žádne jiné informace nez toto prohlášeni,“ vyjádřil se v úterý večer Fejk.

Podle Laudáta se už strana Fejkovou kandidaturou zabývat nebude, nicméně lídr i další osobnosti jí chybí. Pražský krajský výbor strany minulé úterý schválil zásadu, že poslanci a senátoři nemohou do zastupitelstev v hlavním městě kandidovat. Vedení strany proto v současnosti vede jednání s osobnostmi, které by na pražské kandidátce za TOP 09 chtěly figurovat.