Nečas zároveň zdůraznil, že občanští demokraté se v případě svého vítězství nepokusí o vytvoření velké koalice právě se sociálními demokraty a nebudou ani vyjednávat o nějaké podpoře vlády ČSSD s účastí či podporou komunistické strany. Pokud bude v případě vítězství ODS pověřen prezidentem pokusit se sestavit vládu, bude se snažit o většinovou středopravou vládu "rozpočtové odpovědnosti".

Řada lidí je na ODS oprávněně naštvaná, připustil Nečas

"Vím, že spousta lidí v ČR v současné době váhá mezi volbou ODS a menších pravicových stran. Chápu, že je to těžké rozhodování," podotkl Nečas. V české společnosti je podle něj mnoho lidí, kteří jsou proti zadlužování společnosti, odmítají populismus ČSSD a nechtějí Paroubka vidět jako premiéra či prezidenta.

Lídr ODS se tak týden před volbami vymezil vůči konkurenci zprava, kterou představuje TOP 09 exministrů Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska, ale také vůči Věcem veřejným někdejšího televizního moderátora Radka Johna.

Volební lídr a místopředseda ODS připustil, že mnoho lidí je na jeho stranu nyní "oprávněně naštváno", že ODS u mnoha lidí "ztratila kredit a důvěryhodnost". Přesto podle něj platí, že jen vítězství občanských demokratů ve volbách Paroubka a komunisty zastaví. "Malé strany a hlasy pro ně na to prostě stačit nebudou," dodal lídr ODS.

Parlamentní volby začínají za týden, do kampaně chtějí občanští demokraté v neděli přinést nový prvek. Má jím být velké odpolední setkání straníků a příznivců ODS na pražské Kampě, kterou chtějí podobně jako celou zemi "zamodřit".