Radiožurnál v pondělí uvedl, že Dienstbier byl evidován jako spolupracovník rozvědky a že byl jeho svazek skartován. Den nato ale ČRo zprávu dementoval s tím, že se dokumenty nakonec našly.

Ze svazku s krycím jménem "Konferenciér" vyplývá, že první polistopadový ministr nebyl s rozvědkou v přímém kontaktu. Tajná služba si ho sice vytipovala jako takzvanou krycí adresu, tedy člověka, který má za úkol přeposílat tajnou poštu špionů, z evidence ho ale nakonec sama vyřadila. Z dokumentů je tedy patrné, že nešlo o vědomou spolupráci.

Tajná služba vedla na Dienstbiera svazek počátkem 60. let, definitivně ho uzavřela v březnu roku 1969. Ve spise jsou založeny posudky z dob studií, hodnocení tehdejšího zaměstnavatele - Československého rozhlasu a ze služby v armádě. Neobjevuje se v něm naopak ani zmínka o tom, že by Dienstbier byl v přímém kontaktu se Zpravodajskou službou Generálního štábu, uvedl ČRo.

Už po zveřejnění prvních informací na ČRo Dienstbier spolupráci odmítl. "Já o ní vůbec nic nevím. Pro mě je to blbost. Vy říkáte, že je to z generálního štábu, tam už si vůbec nedovedu představit, co mohlo koho vůbec napadnout mě někam zařadit jako potenciální subjekt spolupráce, protože nic takového nemohlo nikdy přijít v úvahu. Já mám jednu obrovskou výhodu, že od dětství jsem nesnášel jakékoliv fízly," uvedl na začátku týdne.