Oba muži vstoupili do strany v sobotu na členské schůzi ČSSD v Teplicích. Informoval o tom šéf marketingu sociální demokracie Petr Dimun.

"Jiří Šlégr coby aktivní vrcholový sportovec se dlouhodobě ve prospěch ČSSD angažuje a kandiduje za ni také v květnových volbách do Poslanecké sněmovny,“ představil dvojku ústecké kandidátky Dimun.

Kandidátka snů: Paroubek, Šlégr, Brožová...

Šlégr se již v roce 2006 zapojil do předvolební kampaně, nyní ale byl povolán přímo na volitelná místa ústecké kandidátky. Na druhém místě hned za předsedou strany Jiřím Paroubkem má pomoci svému novému šéfovi vyhrát místní volby. Paroubek chtěl mít na lukrativním místě na své kandidátce také zpěvačku a herečku Kateřinu Brožovou, ta se ale po vlně nespokojených ohlasů ambicí na dobytí Sněmovny vzdala.

Kopecký má za sebou rychlý veletoč. Řady soc. dem. opustil koncem roku a nešetřil kritikou. Do Strany práv občanů spolu s ním zamířila také další zhruba stovka členů. Kopecký vedl dlouhodobé spory s vedením ČSSD na Litoměřicku a v Ústeckém kraji obecně.

Čtěte také:
Exposlanec ČSSD chce zpochybnit ústeckou kandidátku s Paroubkem v čele
Na sto členů ČSSD na Litoměřicku opouští stranu, většina míří za Zemanem

"Myslím, že si ČSSD zadělala na pěkný problém. Soc. dem. jsem tak opustil po 18 letech. Teď s ní budu tvrdě bojovat,“ ohlašoval ještě v prosinci Kopecký. Podle Dimuna však nebyl Kopecký spokojen ani u zemanovců.