Bém se musel omluvit kvůli banalitě, vehementně tvrdil, že Svoboda řekl, že ODS chce rozdělit Prahu na sedm volebních obvodů. Svoboda mu pak dokázal, že mluvil o pěti.

Spor však má hlubší kořeny. Čím více je obvodů, tím menší šance mají malé strany.

Bém nejprve říkal: „ODS nepodala návrh na přerozdělení volebních obvodů.“ Dodal jen: „My máme před sebou možnost nebo povinnost určit počet obvodů. My máme obecní volby a Praha je obec.“

Pak ovšem otočil: „V tuto chvíli o žádném takovém návrhu nediskutujeme, ale určitě přijdou a během dvou tří měsíců se určí, jestli to bude jeden, tři, pět, sedm nebo devět. Osobně mi nevadí ani jeden, ani pět obvodů, v roce 2006 byl jeden, byl to nejvíce poměrný systém a ODS vyhrála největším rozdílem. Dodal, že nepřikládá volebnímu inženýrství tak velký význam, v čemž se shodl s Dolejšem.

Ten uvedl, že pro ně jako pro stranu střední velikosti, to není tak důležité, protože nejvíce získali v době, kdy bylo obvodů nejvíce. Ovšem jak Svoboda, tak Dolejš byli jednoznačně pro to, aby Praha byla jedním obvodem.

Bém tvrdí, že o počtu obvodů mluví malé strany, protože nemají program. Z téhož důvodů ho napadají kvůli projektu Opencard nebo smlouvě s Veolií.