Dítěti během obřadu zavěsila na krk svůj dárek, zlatý křížek. Kmotrem tříměsíční holčičky se stal kontroverzní předseda ČSSD v Ústeckém kraji a Paroubkův asistent Petr Benda.

Margarita, která se narodila 1. listopadu, je podle kněze, jenž ji pokřtil, "krásné dítko". Stejně jako maminka byla Margarita oblečena celá v bílém. Mezi desítkami gratulantů, kteří zaplnili kostel, byli například předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD), manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík a sociálnědemokratický europoslanec Jiří Havel. Řada hostů přišla se svými dětmi. Smích v kostele vyvolal kněz, když sháněl zapalovač nebo zápalky, aby rozsvítil obrovskou svíci jako symbol života.

Vlevo kmotr holčičky, předseda ČSSD Ústeckého kraje Petr Benda, vpravo kmotra Margarita de la Porta z Řecka.

Vlevo kmotr holčičky, předseda ČSSD Ústeckého kraje Petr Benda, vpravo kmotra Margarita de la Porta z Řecka.

FOTO: Michal Doležal, ČTK

Sedmapadesátiletý Paroubek už má dospělého syna z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou a vnučku. Svou nynější manželku Petru, která je o 21 let mladší než on, si vzal před více než dvěma lety. Těhotenství Paroubkové spojovala média s volbami do Poslanecké sněmovny, které se měly uskutečnit loni na podzim, nakonec se ale nekonaly. Paroubkovi se několikrát ohradili proti tomu, že dítě má sociálním demokratům přivést nové voliče.

Paroubek není jediným českým politikem, kterému se loni narodilo dítě. V říjnu se poslankyni Kateřině Jacques (Strana zelených) a jejímu partnerovi Martinu Bursíkovi (bývalému předsedovi Strany zelených) narodila dcera Noemi. Bursík a Jacques mají z předchozích manželství už celkem čtyři děti.

 

Margarita Eliška Paroubková při křtu.

FOTO: Milan Malíček, Právo

 

FOTO: Michal Doležal, ČTK

Hlavnímu Paroubkovu politickému rivalovi, šéfovi ODS Mirkovi Topolánkovi se narodil syn Nicolas v červenci roku 2007. Jeho matkou je místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová (ODS), s níž Topolánek žije. Třiapadesátiletý Topolánek už má dvě dospělé dcery a dospívajícího syna, stejně jako Paroubek už je také dědečkem. Zatímco Paroubek se rozvedl se svou první ženou několik měsíců potom, co pronikly zprávy o jeho nové partnerce na veřejnost, rozvod Topolánkových řeší soud až nyní.