"Ano, je to pravda," potvrdila v neděli v televizi Prima na dotaz moderátora. Již před třemi týdny řekla na Radiu Česko, že tyto sněmovní volby jsou pro ni poslední a že v momentě, kdy by neuspěla, už by dál neoslovovala českou veřejnost a nechtěla by její důvěru pro své působení v politice.

Pokud odejde z politiky, bude Bobošíková prý dělat to, co dělá teď. "Pracuji jako konzultantka a učím na vysoké škole," řekla. Nevyloučila, že se vrátí ke své novinářské profesi.

Bobošíková v létě neuspěla jako kandidátka na ředitelku České televize, její strana se na jaře neprobojovala do Evropského parlamentu, z volby prezidenta v únoru 2008 odstoupila.

Ke svému angažmá v politice Bobošíková připomněla, že se ji loni snažil někdo uplatit, aby odmítla kandidaturu na prezidenta republiky. Do druhé volby ji navrhli komunisté, před prvním hlasovacím kolem ale odstoupila. Padesátimilionovou nabídku údajně dostala i letos, aby na podzim nekandidovala v předčasných volbách do sněmovny. Bobošíková to zveřejnila ve své životopisné knize.

Bobošíková chtěla v předčasných volábch, které byly původně plánované na říjen, kandidovat do sněmovny v Ústeckém kraji za koalici Suverenita, která vznikla spojením Strany zdravého rozumu a strany Politika 21.