"V Praze-Libuši bylo do dnešního dne v 17 dnech naměřena odpolední teplota přes 20 stupňů, v 11 dnech to bylo dokonce přes letních 25 stupňů. 1. září jsme dokonce naměřili tropickou teplotu 30,9 stupně," přiblížila průběh teplotně nadprůměrného září Dagmar Honsová z Meteopressu.  

"Napršelo pouze 14,7 milimetru," připomněla další údaj z Libuše, který dokládá, že letošní září je také extrémně suché.

Víkendové počasí bude ve znamení pravého babího léta. Přes den bude panovat teplo a slunečno, ale rána budou už chladná s přízemními mrazíky a typickými podzimními mlhami.

V sobotu budou teploty po ránu klesat na 7 až 3 stupně, přes den vystoupí na 17 až 21. V neděli a v pondělí budou rána podobně chladná, přes den ale teploty vyšplhají až na 24 stupňů.

V úterý přijde šok

"Počasí se pokazí v noci z pondělí na úterý. Přes naše území bude přecházet studená fronta, přinese oblačnost a déšť na většinu území," uvedla Honsová s tím, že tak zřejmě pomine nebezpečí požárů, které v současnosti panuje kvůli extrémnímu suchu.

V úterý se ochladí na 13 až 17, foukat bude čerstvý vítr, který podle Honsové sníží pocitovou teplotu ještě o dva stupně, takže lidé budou vnímat změnu počasí ještě výrazněji.

Na vrcholcích Vysokých Tater bude už příští týden sněžit.