„Až do konce září čekají Českou republiku poslední dny babího léta, kdy se teploty vyšplhají až k 26 stupňům Celsia. Ani ke konci měsíce by teploty neměly spadnout pod 20 stupňů. Mělo by být převážně jasno až polojasno,“ řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.

Ráno a dopoledne se budou vyskytovat místy mlhy a nízká oblačnost. Velká oblačnost s přeháňkami by se měla dostavit jen ojediněle. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až devíti stupni Celsia. Ke konci měsíce se ale ráno ochladí až ke čtyřem stupňům.

V říjnu se dostaví první mrazíky

Ranní teploty se v Čechách mezi prvním a desátým říjnem budou pohybovat mezi 11 a třemi stupni Celsia při snížené oblačnosti. Dostavit by se tak ojediněle měly po ránu první přízemní mrazíky.

Na začátku října se budou oblačné dny s deštěm nebo přeháňkami střídat s převážně polojasným počasím, přičemž teploty se budou pohybovat mezi 15 a 20 stupni Celsia. Postupně však budou klesat až na 12 stupňů.

V polovině října bude ubývat oblačnosti i srážek

Zataženo až oblačno s občasným deštěm bude od 11. do 20. října. V průběhu třetí dekády však bude ubývat srážek i oblačnosti, přibývat naopak budou ranní mlhy i ranní přízemní mrazíky.

Ranní teploty se budou ve třetí dekádě pohybovat mezi devíti až třemi stupni Celsia. Odpolední teploty vystoupají až na 18, při menší oblačnosti dokonce nad 20 stupňů.