Vesele reagoval předseda přípravného výboru TOP 09 Karel Schwarzenberg. Nová strana, která má podle průzkumů šanci vstoupit do Sněmovny, dostala číslo šest. „Práci čest, volte šest. To mě napadlo jako první,“ řekl Právu Schwarzenberg.

ODS bude kandidovat s číslem 16. Předseda ODS Mirek Topolánek v textové zprávě Právu napsal, že vzhledem k situaci si nechce na číslo zvykat. „Nicméně. 16 byla doba her a malin nezralých, s čímž do voleb nemůžeme, a chlubit se pohonem 4x4 v době krize je také nezralé. Počkám si na číslo ve skutečných volbách.“

Soc. demokraté dostali desítku, pod stejným číslem kandidovali i před čtyřmi roky. Na lidovce padla osmička a komunisté dostali poslední číslo v seznamu – 22. „To číslo je možná numerologicky zajímavé, ale my si to raději odpracujeme,“ napsal bez bližších podrobností místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Zelení mají devítku. Podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky je to jeho šťastné číslo. „Nakonec i štěstěna potvrzuje, že zelení jsou zpět a na vzestupu,“ uvedl Liška.

Šťastná i nešťastná čísla obsadila menší uskupení. Jedničku získala strana Moravané. Sedmička byla vylosována pro novou stranu Občané.cz, trojku obdržela Dělnická strana. Se smolnou třináctkou možná do voleb vyrazí strana Volte Pravý Blok.