Moderátor se závěrem rozhovoru věnovaného možnostem, kterými lze dospět k předčasným volbám, bývalého premiéra zeptal, zda by mohl použitý výraz zopakovat, což však Topolánek odmítl.

 

...to je právě to, v čem se Human Doktorovič Kalivoděnko mýlí...šéf ODS Mirek Topolánek

 

Nejprve tvrdil, že jej zřejmě špatně řekl, následně tvrdil, že jej četl v komentáři na jakémsi blogu, kde je k dohledání. Nereagoval ani na opakované apely moderátora a rozhovor ukončil.

Předseda ODS reagoval na Kalvodova slova o tom, že pokud by to bylo odhlasováno ústavní většinou, mohl by do Senátu i kůň. Právě koně jmenoval senátorem římský císař Caligula, který vládl na počátku prvního tisíciletí.

Topolánek takovou možnost odmítl a odkázal právě na Ústavní soud, který by podobným excesům zabránil.

Topolánek užitím jména "Doktorovič" dost možná narážel na aféru, která Kalvodu, jenž byl v polovině  90. let jedním z nejpopulárnějších politiků, stála politickou kariéru. V roce 1996 vyšlo najevo, že tehdejší šéf ODA (Občanská demokratická aliance) a ministr spravedlnosti neoprávněně užíval titul JUDr., ačkoliv nesložil rigorózní zkoušky.

Použití výrazu "Human“ zase odkazuje ke kauze Diag Human, kde Kalvoda zastupuje podnikatele Josefa Šťávu ve sporu s českým státem ohledně zpracování krevní plazmy. Šťáva se formou arbitráže domáhá několika miliard korun.

V současné době Kalvoda zastupuje poslance Melčáka, který u Ústavního soudu napadl zkrácení volebního období Sněmovny, čímž ohrozil původní termín předčasných voleb, které se měly konat 9. a 10. října.