"Naše kampaň se bude skládat z pozitivního představení toho, co chceme," řekl Právu Topolánek.

"Nepochybně budeme realizovat i kampaň, která bude ukazovat na všechny chyby ČSSD, bude komentovat jejich návrhy, bude je kvantifikovat z hlediska potřebných státních financí," uvedl předseda občanských demokratů. Podle něj všechny sliby ČSSD nakonec zaplatí střední třída. "Zaplatí je ti, kteří skutečně jako jediní budou platit daně, budou platit sociální a zdravotní pojištění," řekl Topolánek a jmenoval především zaměstnance v eřejné sféry, učitele, vojáky, lékaře či policisty.

"Sliby ČSSD jsou neuvěřitelné, nečekal jsem, že budou mít odvahu přijít s takovými, o kterých musí všichni vědět, že jsou nerealistické," kritizuje své rivaly Topolánek.

ODS je vystavena útokům, budeme se bránit, řekl Topolánek

Předvolební boj ODS bude podle Topolánka zahrnovat i jakousi obrannou kampaň. "Protože jsme neustále vystaveni útokům, třeba jako je dovolená," narážel šéf ODS na tzv. toskánskou aféru.

O své dovolené v Itálii, kde se měl podle fotografií setkat například s některými lobbisty, řekl, že byla dlouho plánovaná a že už dopředu měl informace, že je bude fotit a natáčet speciální tým.

"Dokonce jsem dopředu dostal informace, že by to měl být Randák," řekl Topolánek. Právě bývalý šéf rozvědky Karel Randák stál za rozšířením fotografií do médií. 

"Myslím, že s Nicolasem, s Tomíkem a s Lucií jsme zažili krásnou dovolenou, za kterou se nestydím, a v žádném případě nemám pocit, že se mám za něco omlouvat," trvá na svém Topolánek.

"Generál ve výslužbě, který bere obrovské výslužné, který má generálskou hodnost propůjčenou prezidentem republiky, totálně poplival celý svůj stav," řekl na Randákovu adresu s tím, že bývalý šéf rozvědky se k této instituci choval, jako by byla jeho.

Celý rozhovor s Mirkem Topolánkem čtěte v sobotním Právu.