„Mohu otevřeně říci, že čekáme děvčátko a myslím, že všechno ukazuje, všechna vyšetření, která Petra absolvovala, že to dobře dopadne a dítě bude zdravé,“ prozradil lídr sociální demokracie v rozhovoru pro pondělní Literární noviny.

A navrch přidal informaci, ke kterému jménu se paní Petra přiklání. „Předběžně to vypadá… Nevím jestli to mohu říci, ale budiž. Žena se zatím přiklání ke jménu Margarita, což je krásné jméno. Řecky to znamená perla,“ oznámil Paroubek.

S manželkou už dokonce začali řešit výběr vhodného kočárku. „Když jsem včera stříhal živý plot, což je nikdy nekončící práce, žena mne od toho odvolala a musel jsem s ní řešit, jak bude vypadat kočárek pro naše miminko, jaké bude mít barvy a podobně. Samozřejmě, že mne to vrací k tomu reálnému pohledu na svět a na život,“ prohlásil Paroubek.

Jak se ukazuje, stříhání živého plotu je oblíbenou Paroubkovou zahradní relaxací. Když měl v červnu v Sokolově převzít na Festivalu politické písně cenu Český papaláš, poslal místo sebe ženu Petru se psem s tím, že nutně potřebuje stříhat živý plot na zahradě.