"Bude to ten klasický teplý a suchý vzduch od jihozápadu. Počasí ve střední Evropě začne ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která slibuje suché a slunečné počasí," řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.

Jasná obloha tak od neděle začne nahrazovat současné proměnlivé počasí s přeháňkami a zataženou oblohou. Počasí se začne měnit během neděle. "Bude polojasno, ojediněle se vyskytnou přeháňky, teploty vystoupí na 20 až 24 stupňů," řekla Honsová s tím, že v dalších dnech teploty výrazněji porostou.

V pondělí se budou odpolední maxima pohybovat mezi 23 až 27 stupni, od úterka se pak dočkáme i hodnot mezi 26 až 30 stupni. Obloha se bude postupně vyjasňovat, ve středu by mělo panovat jasno nebo skoro jasno. Také ve středu a ve čtvrtek by měla rtuť teploměru vyšplhat k třicítce. "Americký model udává až 32 stupňů," upozornila Honsová.

Od čtvrtka se ale začnou vytvářet bouřky. Prozatím předpověď ukazuje, že letní idylu naruší v sobotu studená fronta, která přinese více oblačnosti a ochlazení.