Masivní betonové zátarasy byly do okolí budovy bývalého Federálního shromáždění instalovány po teroristických útocích na Spojené státy v roce 2001.

Zábrany v současné době ohrazují celou budovu rádia. Částečně zabírají i odbočovací pruh magistrály z Wilsonovy do Vinohradské ulice i podstatnou část Vinohradské ulice, která je v současné době jednosměrná. Oblast také neustále hlídají policisté.

Magistrát plánuje okolí budovy bývalého Federálního shromáždění, kterou po rádiu převezme sousední Národní muzeum, upravit mezi 16. a 28. červnem. "Kromě demontáže a odvozu zábran se počítá s opravami komunikací, chodníků, s úpravou dopravního značení, čištěním a úpravou zeleně," uvedla Kubátová.

Budovu Federálního shromáždění by Národní muzeum mělo převzít na začátku června. Přestěhuje se do ní celá administrativa Národního muzea, příruční depozitář pro studovnu a pracovny odborných pracovníků muzea. K dispozici je v budově 125 kanceláří. Budou se tu také konat krátkodobé výstavy. Sbírky zůstanou v historické budově Národního muzea.