Vzdor navýsost váženému postu ředitelky Justiční akademie, který zastává od loňského května, dává 44letá bývalá advokátka často průchod své fantazii a smyslu pro humor. Zejména právě při publikování na internetových portálech.

Pod pseudonymem Ida Sebastiani napsala loni knihu fantastických povídek. Svou cestu k literatuře popisuje na webu čtenářů sci-finásledovně: „V roce 1983 jsem se nudila na sjezdu SSM. V předsálí Paláce kultury prodávali knížky, tak jsem si koupila první sci-fia to mi zůstalo dodnes.“

Vedle své literární záliby však od konce 90. let napsala také desítky odborných článků pro právnické časopisy a autorsky se podílela na několika odborných publikacích.

Právnickou fakultu Univerzity Jana E. Purkyně v Brně absolvovala v roce 1987 s červeným diplomem, od roku 1990 do svého loňského nástupu na Justiční akademii pracovala jako advokátka a zastávala různé funkce v orgánech České advokátní komory.

Kovářová je vdaná, s manželem Martinem Kovářem má dvě děti, ráda sportuje, čte, maluje na hedvábí a vyrábí šperky. Není členkou žádné politické strany, ale netají se tím, že je voličkou ODS.