Právě rakovnické místní sdružení ODS může jako jediné poslance vyloučit. Nejdl na dotaz, zda je pro Tlustého odchod, odpověděl: "V současné době ano, protože si myslím, že to nebylo dobré vůči ODS, vůči předsednictví EU, vůči občanům.“

Rakovnická ODS přitom loni Tlustého podržela. Tehdy chtělo vedení jeho hlavu kvůli roli, kterou sehrál v kauze dnes už bývalého poslance ODS Jana Moravy. "Já myslím, že teď je ale úplně jiná situace,“ domnívá se Nejdl. "Teď jde o to, že my jsme přijali tenkrát usnesení, požádali jsme pana poslance, aby podržel vládu v případě, že se bude hlasovat o nedůvěře. A on to usnesení nesplnil,“ dodal šéf rakovnické ODS.

Místní ODS se bude Tlustým zabývat 9. dubna. Už v pondělí se sejde oblastní rada, která však nemá pravomoc vylučovat ze strany.

Tlustý na dotaz Práva reagoval stručně: "Nekomentuji. Ať si každý vylučuje, koho chce a jak chce.“ Důvodem, proč se někteří členové rakovnické ODS přiklánění pro Tlustého vyloučení, může být i výhrůžka, že by také mohli skončit všichni, pokud by Rakovníku výkonná rada odebrala licenci.