Na vozovkách v Olomouckém kraji napadlo 15 centimetrů nového sněhu, na většině zdejších komunikací proto leží ujetá vrstva sněhu, případně sněhová kaše. "Techniku máme v terénu, sypeme i plužíme. Stále tu máme sněhové přeháňky, sněží už spíše drobně," řekl dispečer přerovských silničářů.

V Ústeckém kraji přibylo i více než 20 centimetrů sněhu. Vlivem silného severozápadního větru se tvoří na silnicích v Krušných horách sněhové jazyky a závěje. Problémy mohou být i na Děčínsku, kde je na vozovkách nižších tříd ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

BEZ KOMENTÁŘE: V Krušných horách při odklízení sněhu pomáhala armáda (VIDEO: TV Prima)

V noci sněžilo také na Šumavě, místy napadlo až 15 centimetrů nového sněhu. Na hlavních tazích zůstává po chemickém ošetření rozbředlá sněhová břečka a na vedlejších cestách leží uježděný či zledovatělý sníh.

Ve středních Čechách, kde do rána spadlo asi pět centimetrů sněhu, jsou silnice mokré. Na BenešovskuRakovnicku stále drobně sněží, leží tu rozbředlý sníh.

Na silnicích v KrkonošíchOrlických horách leží ujetá vrstva sněhu o síle od pěti do deseti centimetrů. Na KrálovéhradeckuPardubicku stále sněží. S jízdou na sněhovém podkladu a po výrazně zúžených silnicích musejí počítat také řidiči v Jizerských horách, kde napadlo kolem 10 centimetrů sněhu.

Na Zlínsku spadlo pod tíhou nově napadaného sněhu několik stronů a sloupů  elektrického vedení. Mohou se zde tvořit i návěje.  Hasiči proto žádají řidiče nákladních vozů, aby omezili průjezd okresem.