"Verbální incident začal ve chvíli, kdy jednatřicetiletému zákazníkovi personál nehodlal podat nápoj s tvrzením, že nesmí nalévat alkoholické nápoje invalidům na vozíčku,“ uvedla k víkendové rozepři mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Šestadvacetiletý číšník v baru na Pálavském náměstí však podle ní strážníkům nedokázal vysvětlit proč. "Tvrdil, že tuto informaci zaslechl od neznámého muže. Byl tak upřímně přesvědčen, že by z toho mohl mít problémy,“ dodala Kapitančiková.

Zákaz nalévání invalidům? Nesmysl, říká policie

Personál po domluvě strážníků nakonec invalidnímu hostovi alkohol přece jen nalil. V pondělí odpoledne se ale situace opakovala. Servírka a majitel baru i před kamerou trvali na tom, že vozíčkářům se nalévat nesmí. Majitel, který se k vozíčkáři choval viditelně arogantně a chvílemi mu i tykal, dokonce hosta obvinil, že byl opilý a že se choval neslušně.

"Kolega se ptal policajtů, těch státních, tak oni nám řekli, že jim nalívat nesmíme," tvrdila barmanka. "Že to je, jak kdyby byli na kole nebo něco řídili. Kdyby se jim něco stalo, tak to potom je všecko na nás," uvedla.

"Jde o nesmysl, neznám žádnou zákonnou úpravu, která zakazuje nalévání alkoholu invalidům nebo vozíčkářům," reagovala mluvčí jihomoravských policistů Soňa Svobodová.