Podle průzkumu již dopady hospodářské a finanční krize citelně pocítilo 23 procent občanů České republiky. Zhruba polovina lidí, konkrétně 51 procent, očekává, že se jich dopady krize v blízké době dotknou. Krize se neobává 26 procent Čechů.

Lidé se také vyjadřovali k tomu, jak se v krizi chová vláda. Čtyřicet procent jich tvrdí, že kabinet při řešení krize zaspal. Zhruba čtvrtina respondentů (26 procent) uvedla, že kabinet učinil dostatečná opatření a podle 34 procent dotázaných vláda nemohla a nemůže situaci příliš ovlivnit.

Ředitel STEM Jan Hartl k výsledkům výzkumu řekl, že nejvíce krizi pocítili starší lidé s nižší kvalifikací, kteří jsou na pracovním trhu méně flexibilní. Ti jsou také vůči chování vlády kritičtější.

Dopadů krize se oproti tomu neobávají mladí lidé s vyšším vzděláním. Podle něj je to dáno tím, že mají na trhu práce více možností než lidé s nízkou kvalifikací.

Podle Hartla je z výsledků výzkumu patrné, že Češi berou otázky hospodářské a finanční krize vážně. Bleskového průzkumu se zúčastnilo kolem 650 občanů.