Mlha se dopoledne vyskytuje téměř na všech místech Středočeského kraje. Silničáři varují, že na dálnici D1 je viditelnost omezena na 50 metrů, podobné to je i na jiných místech. Dobrá situace by měla být pouze na Nymbursku a Mladoboleslavsku.

Teplota ve Středočeském kraji se pohybuje od minus tří do plus tří stupňů Celsia.

Situaci v kraji ráno nekomplikovala žádná vážnější dopravní nehoda, i když se v Husinci srazila dvě osobní vozidla, uvádí Ústřední automotoklub.

Mlha zaskočila i řidiče na jihu Čech, místy také vozovky namrzají. Zmrazky se objevují i na dálnici D3, nejvíce však jich je na vedlejších silnicích na Jindřichohradecku nebo Strakonicku. Sinice první třídy jsou sice holé, ale vlhké a kvůli teplotám okolo bodu mrazu to na nich může klouzat. Na Českokrumlovsku leží na silnicích druhé a třetí třídy zbytky zledovatělého sněhu kryté posypem.

Náledí na Svitavsku

Na silnicích v okolí Moravské Třebové na Svitavsku se vlivem podchlazené vozovky místy tvoří nebezpečné náledí, silničáři motoristy varují především před zastíněnými úseky a mosty.

Na silnicích v Orlických horách zůstává na komunikacích zledovatělá vrstva sněhu s vyjetými kolejemi. Všechny komunikace na východě Čech jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.