V dopise, který Novinkám zaslala, zmiňuje Zubová i to, jak se k ní před časem omylem dostal e-mail, který Bursík chtěl původně adresovat pravděpodobně Kateřině Jacques. Zmiňuje se v něm o "síle, kterou ji donutí ke spolupráci."

Zubová o víkendu odešla z poslaneckého klubu zelených. Nesouhlasí se způsobem, jakým Bursík stranu vede.

"Miloslav Málek šíří nepravdivé informace a diskredituje moji rodinu (...). Ve světle nedávných událostí kolem poslance Moravy mám strach, že Miloslav Málek má na starosti nyní mě a mou rodinu a je pokračováním 'seriálu' o pozitivních a negativních motivacích - tentokrát proti mně ale nestojí žádný amatér, nýbrž bývalý kapitán kontrarozvědky StB," napsala Zubová.

Málek na ministerstvu pracuje v oddělení Pověřeného auditního subjektu. ČTK potvrdil, že pracoval v kontrarozvědce v 10. odboru, tedy odboru specializovaném na boj s vnitřním nepřítelem.

"Tyhle informace se dají dohledat, jsou pravdivé. Ale to, co tvrdí paní Zubová, že jsem na ni nasazený, to je obrovská hloupost," řekl Málek.

Bursík označil tvrzení Olgy Zubové za absurdní

"Žádný z více než dvou tisíc zaměstnanců MŽP není 'nasazen' na poslankyni Zubovou. Její nařčení mne poškozuje, což bude podle všeho cílem," uvedl Bursík v tiskovém prohlášení.

"Pana Málka osobně neznám a metody jako nasazování nepoužívám, nikdy jsem nepoužíval a používat nehodlám. Pomluvy odsuzuji," uzavřel Bursík své prohlášení.