"Do této chvíle neproběhlo žádné oficiální jednání s Jiřím Paroubkem o českém předsednictví EU. Byli pouze svoláni experti, kteří mají připravit text dohody, která umožní klidný průběh předsednictví a spolupráci vlády a Poslanecké sněmovny na tomto úkolu. Součástí tohoto textu nejsou žádné personální, či jiné dohody s ČSSD. Nevidím proto důvod, proč by měly jednotlivé organizace ODS přijímat usnesení proti něčemu, o čem se nejedná," napsal premiér ve svém vyjádření.

Reagoval tak na to, že pražská regionální rada ODS v pátek v hlasování odmítla, aby se Jiří Paroubek stal šéfem Sněmovny.

Nynější předseda Sněmovny Miloslav Vlček přitom v pátek potvrdil, že trvá na svém čtvrtečním vyjádření ohledně instalace Jiřího Paroubka do čela Sněmovny, na němž se podle jeho informací obě strany ve čtvrtek dohodly.

Topolánek se také ohradil proti tvrzení některých představitelů ODS, kteří po čtvrtečním jednání oblastního sněmu tvrdili, že za revokací hlasování, v němž měl údajně získat podporu Bém, stojí premiérova partnerka Lucie Talmanová.

"Já, ani mí podporovatelé, nemáme zapotřebí nic manipulovat," napsal ve vyjádření Topolánek. "Ta místní či oblastní sdružení v Praze, která by se případně k mé podpoře přidala, se ocitla pod obrovským, a to nejen politickým tlakem. Včerejší oblastní sněm v Praze 1 a manipulace s volebními lístky je toho dokladem," dodal premiér.

Závěrem Topolánek vyzval Béma, aby se "neuchyloval se k osobním a nehrdinským útokům na jeho blízké." "Vyříkejme si, co máme mezi sebou doma, a neobtěžujme tím občany," uzavřel své vyjádření Topolánek.