"Množí se názory, že stranu vlastně nikdo neřídí a nahrává tomu i to, že se k výsledku voleb dosud ani předseda ani místopředsedové nevyjádřili,“ uvedl Kasal v textu reflektujícím neúspěch v krajských a senátních volbách.

"Podle mě to je kritika na celé předsednictvo, myslím, že jsme si to férově vyříkali,“ řekl Právu po čtvrtečním jednání širšího vedení strany Čunek.

Proti Čunkovi vystoupil již europoslanec Jan Březina, který ohlásil, že by mohl proti Čunkovi na sjezdu kandidovat. Na adresu vedení po volbách uvedl: "Stranické vedení, které působí vyčpělým dojem a už delší dobu nepřehlédnutelně kulhá, zakoplo hned v prvních volbách, které za jeho působení proběhly.“

Kasal: Čunek se neočistil, mohl by poškodit stranu ve volbách

Kasal připomněl i Čunkovo vyšetřování z korupce a uvedl, že se mu nepovedl změnit negativní obraz své osoby. Podle něj nelze vypočítat, zda to mělo vliv na krajské a senátní volby. "Co je však téměř jisté, že by se velmi výrazně podílel na výsledku voleb do Sněmovny,“ podotkl Kasal.

Místopředseda lidovců Roman Línek v neděli v ČT řekl, že lidovecký sjezd, který zvolí nové vedení, by mohl být už po červnových eurovolbách nebo dokonce již na přelomu dubna a května, nikoliv podle plánu až za rok.

Katolický pedagog a publicista Jiří Zajíc ve středu na semináři o budoucnosti křesťanské demokracie se nepřímo postavil proti Čunkovi, když uvedl, že strana zajde, pokud ji nepovedou lidé politicky i osobně bezúhonní.