Paroubek ve svém projevu v pražském Kongresovém centru hýřil velkolepými příměry k volebnímu vítězství ČSSD. Kromě slov o "nejskvělejších dnech v dějinách sociální demokracie" prohlásil, že členové strany byli u "nejlepšího volebního výsledku ČSSD“, dokonce řekl, že jde o nejlepší výsledek v "dějinách českého stranictví“.

A následovala slova o "zářivém vítězství“, které je ve své "jedinečnosti neopakovatelné". Paroubek pak mluvil o "nové naději“ pro republiku, kraje, rodiny a pro děti. Vítězství ČSSD navíc podle něj zanechalo "velký dojem“ v Bruselu. Pochválil si i tříletou práci s výzkumy veřejného mínění. "Neexistuje společenský jev, který bychom neměli změřen,“ sdělil.

Volební kampaň v americkém stylu pak podle něj provázela "dynamická síla a vřelost“. Navrhl schválit usnesení, obsahující poděkování volebnímu manažerovi Jaroslavu Tvrdíkovi a lidem, kteří se na volbách podíleli. V jednu chvíli o sobě Paroubek dokonce mluvil ve třetí osobě, když oznamoval, že si bere koncem příštího týdne dovolenou.

Foldyna: Nejsem záškodník

Naopak slova kritiky z Paroubkových úst si vysloužila média a zemanovci. Lídr ČSSD si stěžoval, že se prý média snažila poškodit před volbami výsledek jeho strany. Hovořil přitom nejen o "pravicových“, ale i "tzv. levicových médiích“.

Pak se zaměřil na zemanovce. Kritizoval ty členy ČSSD, kteří se před volbami zúčastnili akcí sdružení Přátelé Miloše Zemana. "Nechápu, že se nechají zlákat k akcím sdružení,“ sdělil. "Divím se některým našim členům, že to nechápou,“ doplnil. Postěžoval si, že zemanovci oznámili své založení v den programové konference ČSSD a ustavující zasedání měli v den výstupu strany na Říp.

Nikoho sice nejmenoval, ale z členů sociální demokracie se například ustavujícího zasedání zemanovců zúčastnil kandidát na hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna. Stihl ale i výstup na Říp. "Jsem loajální člen ČSSD, nejsem záškodnická skupina, chci být svorníkem,“ reagoval Foldyna na dotaz Novinek, zda nechystá stranickou sebekritiku za své "zemanovství“.

Jednalo se také o poplatcích a euru

Sociální demokraté také na jednání schválili výzvu ke svým budoucím hejtmanům, aby prosazovali zrušení poplatků v krajských zdravotnických zařízeních bez výjimek, tedy včetně těch za pobyt v nemocnici nebo za recept v krajských lékárnách.

K datu přijetí eura poté Urban řekl: "My si myslíme, že to stále může být 1. leden 2012, stanovení data přijetí eura je naprostou ekonomickou nutností.“

"Firmy by měly mít jasný horizont přijetí eura,“ doplnil místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.