"My jsme nikdy nezpochybnili potřebu reformy veřejných financí. Vládě jsme předložili materiál, který nabízel i řešení ke stavu veřejných financí. Bohužel na tento materiál vláda vůbec nereagovala. (...) A pokud se týká ČSSD - my jsme proti některým návrhům vlády Vladimíra Špidly též demonstrovali," uvedl na chatu Zavadil.

Části lidí vadí, že odboráři na ně svými stávkami, například v dopravě, neberou ohled, Zavadil se ale proti tomu ohradil. "Jestliže se politika vlády negativně dotýká většiny občanů, tak je tato stávka naprosto legální. Chtěl bych podotknout, že Ústava České republiky toto právo legalizuje. Jestli si myslíte, že je to podpora jedné politické strany, tak je mi to líto, není tomu tak," odpověděl.

Odborový předák nevyloučil, že v budoucnosti budou stávky pokračovat. "V současné době zatím není ochota občanů jít do větších a rozhodnějších akcí. Pokud arogance a neochota vlády jednat bude pokračovat, předpokládám, že se tato situace změní," uvedl. Dodal, že stávku prý podporuje více než 53 procent lidí.

O stávce dále čtěte:
VIDEO: Strojvůdci v úterý na více než hodinu zastaví vlaky
VIDEO: Od rána stávkuje 30 tisíc zdravotníků
VIDEO: V Česku stávkoval téměř milión lidí
Bém tvrdě zkritizoval zablokování pražské magistrály

Odboráři obviňují kabinet Mirka Topolánka (ODS), že jím přijatá reformní opatření vyvolala vysokou inflaci, čímž se reálně snížily platy ve školství, zdravotnictví a veřejné sféře. Odborářům vadí také chystaná reforma důchodů a změny ve zdravotnictví. Vláda naopak považuje protest za politický motivovaný. "Reformy by měly být udělány tak, aby na nich neprofitovaly jen úzké skupiny obyvatel a ostatní na tyto reformy dopláceli," podotkl.