"Mohu Vám zodpovědně říci, že jsem se zabývala myšlenkami, které se týkaly mého přístupu a postupu v této věci," řekla Vesecká v rozhlasových Impulsech Václava Moravce. "Učiním konkrétní kroky, které teď ale, nezlobte se na mě, a doufám, že mě chápete, nebudu nikterak specifikovat."

Němec v rozhovoru na Frekvenci 1 potvrdil, že podává v kauze takzvané justiční mafie odvolání. Marie Benešová Veseckou, Němce a další představitele justice nazvala loni v prosinci "justiční mafií". Podle rozhodnutí soudu prvního stupně, které učinil Vojtěch Cepl mladší, se však nemusí omlouvat.

"Já ten výrok (Benešové) nadále považuji za nepřiměřený, za urážející a také za nepravdivý, a proto se proti rozsudku soudu prvního stupně odvoláme," řekl Němec.

Bývalý ministr spravedlnosti odhaduje, že odvolací soud by se případem mohl zabývat na podzim. "Bude tam těžko prostor pro takové kreativní výstřelky, které praktikoval soudce doktor Cepl", konstatoval Němec.

"Já neberu právní názory soudci Ceplovi. On byl vždycky hodně avantgardní, hodně nekonformní a řekl bych zvláštní. Já ho znám dlouhou dobu, takže svým způsobem mě nepřekvapuje jeho rozhodnutí, byť ta intenzita, s jakou se do toho položil, je velmi neobvyklá," doplnil Němec.

Ten se podle svých slov domnívá, že se Marie Benešová výrokem o justiční mafii mstí za to, že ji v roce 2005 odvolal z funkce nejvyšší státní zástupkyně. "Tam je zcela jistě patrná msta, nenávist k tomu, že jsem ji připravil o tuto funkci."

Vesecká: Nejvyšší žalobce by měl mít sedmiletý mandát

Nejvyšší státní zástupkyně se v Impulsech Václava Moravce vyjádřila i k délce mandátu nejvyššího státního zástupce. Podle ní by měl trvat sedm let.

"Doporučila bych časově omezený mandát nejvyššího státního zástupce, protože náplň práce nejvyššího státního zástupce, ale konec konců i všech dalších vedoucích státních zástupců, je velmi složitá a náročná," uvedla Vesecká.

"Podle mého názoru optimální horizont pro všechny manažery v rámci soustavy státního zastupitelství, ale i soudů, je sedm let," dodala.