Již po prvním kole páteční druhé volby, ve které vypadl kandidát soc. dem Miloš Zeman, se většina koaličních politiků shodovala, že je nutné pro další volbu najít společného kandidáta. O tom je přesvědčena i Moserová, kterou na Hrad nominoval senátorský Klub otevřené demokracie. "Je třeba, aby se vládní koalice spolu s naším klubem dohodla na jednom kandidátovi. Předpokládám, že mne nenominují, ale že se přikloní k Otakaru Motejlovi," řekla Moserová.

Případná kandidatura ombudsmana Otakara Motejla, však podle jeho slov záleží na tom, kým bude osloven. "Jde spíš o lidi, než o názvy stran. Já bych nerad opakoval roli kolegy Bureše," řekl Motejl. Není přitom pro něj důležité, zde jej osloví koalice totožná s vládní. "Šlo mi spíš o to, aby se strany skutečně dohodly," vyjádřil své mínění. Motejl by si v případě neúčasti Václava Klause ve třetí volbě, což se však jeví jako nepravděpodobné, mohl získat hlasy některých zákonodárců z ODS. "Já jsem si dokonce dovedl představit, že bych mohl být pro některé členy ODS přijatelný," uvedl Motejl.

Moserová v rozhovoru pro Právo zmínila i dvě další jména, která by potencionálně mohla být v uvažování o kandidátech na Hrad. "Kdyby senátorka Dagmar Lastovecká nebyla tak stranicky vázána a byla svobodnější, umím si ji tam představit," řekla Moserová. Zmínila i Pavla Rychetského, i když v jeho případě ji není milá jeho komunistická minulost. "Mohl by být, ale bylo mi milejší, kdyby prezidentem byl člověk, který nikdy nebyl v komunistické straně," řekla senátorka.