Předseda místní organizace Ladislav Tichý řekl, že ze 37 přítomných hlasovalo 29 pro vyloučení, sedm bylo proti a jeden hlas byl neplatný. Pro vyloučení stačilo 22 hlasů.

O trest nejde

„Důvodem vyloučení bylo opakované porušení usnesení výkonných orgánů strany a především se to týkalo volby prezidenta,“ dodal Tichý podle kterého byla diskuse dlouhá a naplňovala ji především kritika Snítilého jednání při prezidentské volbě.

Tichý odmítl, že by se jednalo o trest. „Každý má právo na svobodu volby, ale každý také musí do jisté míry naplňovat rozhodnutí strany,“ vysvětlil.

Nic jsem neprovedl

„Jsem přesvědčen, že jsem nic neprovedl,“ reagoval po jednání Snítilý s tím, že se poslaneckého mandátu vzdát nehodlá. Novinářům také řekl, že dostává jak pozitivní, tak negativní dopisy, přičemž to podle něj vychází zhruba 70:30 ve prospěch pozitivních.

Vyloučení Snítilého ještě musí třípětinovou většinou schválit Okresní výkonný výbor ČSSD v Náchodě

Snítilý ještě před začátkem jednání Právu řekl, že se bude snažit kolegům vysvětlit důvody, které ho vedly k podpoře Václava Klause.

Skončil i v poslaneckém klubu
Podporovatel Václava Klause byl již před časem vyloučen z poslaneckého klubu ČSSD. Předseda okresního výboru ČSSD Miloslav Mrština tehdy upozornil, že "vyloučení ze strany bude jen gesto, které ho nezbavuje poslaneckého mandátu."

Sám poslanec se křesla ve Sněmovně vzdát nehodlá.

Sociální demokraté po první prezidentské volbě tvrdili, že na Snítilého byl vyvíjen nátlak ze strany ODS. Též se objevily informace, že Snítilý spolupracoval v 70. letech s kontrarozvědkou. Snítilého hlídá po výhrůžkách policejní ochranka.