Incident se odehrál na toaletách. Neznámý mladík údajně Kalbáčovi položil tři otázky.

"První byla, jestli budu opět volit Václava Klause. Ta druhá byla, jestli budeme přesvědčovat ostatní naše kolegy, kteří chtějí volit profesora (Jana) Švejnara. A ta třetí, to byla spíš výhrůžka. Řekl, že jestli bude zvolen Václav Klaus, tak to bude mít důsledky pro celou KDU-ČSL, včetně mě," řekl ČT senátor.

Mladík pak podle Kalbáče utekl a lidovci se udělalo špatně, když se jej snažil chytit. "Tak jsem si běžel do šatny pro léky, ale bohužel to nebylo nic platné. Nezbylo mi nic jiného než vyhledat lékařskou službu," dodal.

Barták nechtěl být kontrolován
Kromě Kalbáče se sobotní volby nezúčastnili ještě nezávislý senátor z klubu KDU-ČSL Karel Barták a poslanec ČSSD Evžen Snítilý. Nepřítomnost tří zákonodárců zásadně ovlivnila výsledek volby. Kdyby hlasovali, zřejmě by zvítězil prezidentský kandidát ODS Klaus.

      

Barták volit nepřišel, protože nesouhlasí s veřejnou volbou hlavy státu. Svůj postoj nezmění ani pro příští volbu. Senátor, který je považován za volitele Klause, v neděli na Primě řekl, že na něj kvůli jeho rozhodnutí nikdo nevyvíjel žádný tlak.

Snítilý byl vyčerpán, podle ČSSD "po dohodě" s Langerem
Snítilý byl v sobotu hospitalizován kvůli kolapsu a celkovému vyčerpání organismu. Místopředseda sněmovního klubu ČSSD David Rath poté prohlásil, že se poslanec zhroutil po rozhovoru s místopředsedou ODS Ivanem Langrem. Ten to označil za sprostou pomluvu.

Výřez z fotografie, kterou zveřejnila ČSSD. Zachycuje ministra Ivana Langera (ODS), poslankyni Zdeňku Horníkovou (ODS) s poslancem ČSSD Evženem Snítilým.

Na tiskovém brífinku oznámili poslanci ČSSD Ivan Ohlídal a Josef Řihák, že byli svědky schůzky ministra Ivana Langera a poslankyně ODS Zdeňky Horníkové s poslancem Evženem Snítilým.

„Udělám to jak chce. Jasně,“ měl podle poslanců říci Snítilý Langerovi. „Dobře, zařídíme,“ měl podle Řiháka říci Snítilému Langer.T o je podle ČSSD důkaz o ovliňování.

Poslankyně ODS Zdeňka Horníková i ministr vnitra Langer obvinění ČSSD odmítli. Podle Horníkové byl Snítilý psychicky velmi vyčerpán a ona se mu snažila pomoci.

"Rozum mi zůstává stát když vidím, jak hluboko mohou zákonodárci ČSSD klesnout. Je mi líto, že to musíme prožívat," zlobil se Langer, který označil obvinění ČSSD za „obludnou lež“.

Juřenčáková dostala sprostou sms
Kromě Kalbáče si na nátlak v souvislosti s prezidentskou volbou stěžovala i nezávislá senátorka Jana Juřenčáková, která podporuje Klause.
ON-LINE Reportáže: První pokus o zvolení prezidenta
Pátek: Šest hodin obstrukcí a dvě kola na poslední chvíli
Sobota: Mizení zákonodárců a obviňování z manipulace
V noci na sobotu dostala urážlivou anonymní textovou zprávu. Autor zprávy se jí ptal, "kolik od Klause dostala".