Server ihned.cz vydal ráno avízo na rozhovor Hospodářských novin se Švejnarem. V něm uvedl, že Švejnar „připustil, že ustoupil ze svého původního názoru, že v Česku má stát americký radar.“ Zprávu o změně názoru prezidentského kandidáta pak vydala i ČTK.

„Prostě není to pravda, vůbec není pravda, co je na ihned.cz, že Jan Švejnar řekl. To je úplně nesmysl,“ řekla Pospíšilová Právu.

Z Hospodářských novin si nechala zaslat přepis rozhovoru, u kterého byla přítomna. „Srovnáme jeho minulá vyjádření s těmi současnými vyjádřeními a každý si podle toho může udělat názor sám, jestli došlo k posunu nebo nedošlo. Prostě nedošlo,“ zdůraznila Švejnarova mluvčí. „Budeme se k tomu muset vyjádřit, vydáme tiskovou zprávu,“ dodala Pospíšilová.

Podle Klause radar bude

Při prosincovém oznámení své prezidentské kandidatury k záměru Američanů vybudovat v Česku radar Švejnar obecně poznamenal, že je nutné pokračovat ve vyjednávání s USA a sledovat pozorně další vývoj. Loni v listopadu po jednání s poslanci KSČM a KDU-ČSL pak Švejnar radar neodmítl, nelíbilo se mu ale, že Američané vyjednávají některé podmínky s Ruskem, aniž by o tom česká strana byla bezprostředně informována.

Současný prezident Václav Klaus, s nímž bude Švejnar o funkci hlavy státu počátkem února bojovat, nedávno v britské televizní stanici BBC World vyjádřil přesvědčení, že americký radar nakonec na českém území postaven bude.