Extremisté ohlásili osm tras. Zákazy pochodů magistrát zdůvodnil opět tím, že oznámený účel pochodů, "protest proti účasti České republiky na okupaci Iráku", je fiktivní, uvedl Blažek. Opíral se o posudky odborníků a policie.

Městský soud již jednou uvedl, že město může posuzovat pouze účel shromáždění, který svolavatel oznámil. Už dříve zrušil zákaz pochodu, který extrémisté ohlásili na 10. listopadu v ulicích bývalé židovské čtvrti.

Magistrát však uvedl, že oznámení tohoto pochodu je neplatné. Podalo je sdružení, které právně neexistovalo a neexistuje. Zároveň úřad podal stížnost na soudní rozhodnutí k Nejvyššímu správnímu soudu.

Akci radikálů kritizuje řada židovských organizací i politiků, protesty se zvedly i v zahraničí. Odpůrci extremistů chtěli demonstrantům přehradit cestu.

Pražský magistrát zakázal pochod pravicových radikálů židovskou čtvrtí již na začátku října. Mladí národní demokraté už letos v této lokalitě pochod pořádat nemohou, protože ulice Židovského města si na magistrátu pro průvod zamluvila Židovská liberální unie, a to na všechny dny od 5. října až do konce roku.