Karneval rozmanitosti, který v říjnu a v listopadu pořádá společnost Člověk v tísni, chce nejen ukázat na nejkřiklavější případy diskriminace, ale poradit se s lidmi, jak se s ní vypořádat. Program probíhá v rámci Evropského roku rovných příležitostí pro všechny ve dvanácti českých městech.

Projekce, koncerty, literární čtení, výstavy, workshopy a další akce se budou konat například v pražském kině Lucerna, v Domech dětí a mládeže a v pětadvaceti nízkoprahových klubech.

Podrobnosti o programu najdete také na www.karnevalrozmanitosti.cz

První projekce v úterý na Kampě

Karneval rozmanitosti odstartuje v Praze v úterý 9. října v 19 hodin v komunitním centru Kampa zahajovací projekcí dokumentárního filmu Dvě matky a otec. Snímek se zabývá problematikou gay a lesbického rodičovství, tedy tématem, které je aktuální i u nás.

:. Karneval zahájí film o gay a lesbickém rodičovství Dvě matky a otec.

Po přijetí zákona o registrovaném partnerství v loňském roce se stále více obyvatel a obyvatelek České republiky kloní k adopcím opuštěných dětí z dětských domovů gay a lesbickými páry. Po dětech touží řada českých lesbických a gay partnerů a partnerek - cesta k rodičovství pro ně ovšem není tak jednoduchá jako pro heterosexuální dvojice.

Na toto téma budou s diváky a divačkami po projekci diskutovat Kristýna Ciprová, která se ve svém výzkumu společně s Věrou Sokolovou zabývá gay parentalitou; Lukáš Sedláček, věnující se problematice genderových stereotypů spojených s tradiční představou o rodičovství a Lenka Málková, novinářka, která se svou partnerkou vychovává dceru. Projekce bude navíc spojená s vernisáží výstavy Aktivní otcovství aneb Když pečují tátové.