Jiří Paroubek už nežije ve společné domácnosti se svou ženou. V bulvárních denících se proto už delší dobu spekulovalo, že jejich vztah skončí. Manželé Paroubkovi tak zareagovali na tyto spekulace.

Podle Jiřího Paroubka vládne mezi manželi stále pohoda i pokud jde o rozdělení společného majetku.

"Před několika měsíci jsme se společně dohodli na ukončení našeho manželství a našem rozchodu. Právní zástupci v současné době na rozvodu pracují. V současné době nežijeme již určitou dobu ve společné domácnosti, přesto jsme v poslední době společně plnili celou řadu společenských povinností. O celé věci byli dosud informováni jen naši nejbližší přátelé a příbuzní. Neviděli jsme důvod informovat zatím o našem rozhodnutí veřejnost," uvádí se ve společném prohlášení Jiřího a Zuzany Paroubkových.

"Jsme dohodnuti, že i v dalších letech budu podporovat veřejně prospěšné aktivity své současné manželky Zuzany Paroubkové. Po ukončení své politické dráhy se chci podílet na její veřejné činnosti výrazněji," píše Paroubek a dodává, že jeho "partnerkou se stala slečna Mgr. Petra Kováčová."

Text tiskového prohlášení Paroubkových čtěte zde.

:. Jiří Paroubek se svou ženou Zuzanou. Foto: PRÁVO/Michaela Říhová

Jiří Paroubek se veřejně přiznal i k nové partnerce Petře Kováčové.

Paroubek, jemuž bude v srpnu 55 let, je ženatý od roku 1979. S manželkou Zuzanou mají třiadvacetiletého syna Jiřího. Tomu se ve středu narodila dcera Viktorie.

Paroubek je na dovolené s Kováčovou

Předseda ČSSD Jiří Paroubek je od úterý na dovolené, o níž jen prozradil, že bude u moře, a to v Evropě. Odcestoval na ni bez manželky Zuzany. Zato ale podle všeho s tlumočnicí Petrou Kováčovou.

Už třetí den po sobě to naznačuje deník Blesk, když odkazuje na svědectví i fotografie jeho čtenářů z evropských letišť, na nichž šéfa ČSSD provázela právě Kováčová.

Paroubek v sobotu reagoval na otázku, zda s ní tráví dovolenou, protiotázkou: "Od kdy se Právo zabývá bulvárními tématy?"

Kováčová tlumočí z angličtiny a pracovala pro Paroubka, už když stál v čele vlády. Tlumočila mu i při jeho nedávném setkání s americkým prezidentem Georgem Bushem v hotelu Hilton.

Kováčová však bývala po boku Paroubka mnohem častěji, než vyžadovaly její běžné tlumočnické povinnosti. Například předtím ho doprovázela i na loňských závodech Formule A1 v Brně. Bývala s ním viděna také v restauracích i divadlech.