Podle Langera je situace velmi vážná. "Ten tlak je tak velký, že nás blokuje při standardním výkonu práce," řekl ministr, který si jinak spolupráci s Husákem pochvaloval s tím, že se osvědčila.

O Husákově setrvání ve funkci má Langer s policejním prezidentem hovořit v pátek. Husák ve čtvrtek naznačil, že by mohl rezignovat. Podle něj to buď rozhodne Langer, nebo to učiní sám. [celá zpráva]

Inspekce ministra vnitra prověřuje Husákovu roli v kauze biolíh či únik utajované informace týkající se jistého ruského agenta. Šetří také, do jaké míry jsou problematické jeho údajně důvěrné vztahy s bývalou pracovnicí sekretariátu ministerstva vnitra Jitkou Mitiskovou.

Langer řekl, že zatím žádné výsledky nedostal. Husák si myslí, že v pozadí afér by mohl někdo stát: "Když koukáte na to, jak se to zvláštně časuje, tak mně nepřijde tohle celé jako náhoda."

Kdyby ministr policejního prezidenta odvolal, řízením policie by byl pověřen některý z Husákových zástupců: náměstek pro trestní řízení František Snopek, náměstek pro uniformovanou policii Jan Brázda, náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Pavel Bouberle nebo náměstek Oldřich Martinů.