"Zhruba od 800 metrů v Jeseníkách nyní chumelí. Je zataženo, viditelnost tak 100 až 150 metrů ve střediscích," řekl náčelník Horské služby na Ovčárně Michal Klimeš.

Na Ovčárnách nabito, jinde pusto

Uvedl, že návštěvnost v níže položených střediscích je minimální. Mnohá střediska už navíc ukončila provoz. "Dolní Morava je dnes už zavřená, lyžuje se jen částečně na Ramzové a v Petříkově. Na Červenohorském sedle je v provozu jeden vlek a v Karlově dva vleky. Leží tam už jen zbytky sněhu," doplnil Klimeš.

Lyžaři se podle záchranářů naopak koncentrují v nejvýše položeném středisku v Jeseníkách na Ovčárně, kde panují zároveň i nejlepší sněhové podmínky. Právě kvůli velké návštěvnosti vyzývají záchranáři lyžaře k maximální ohleduplnosti.

"Jezdí zde všechny vleky, návštěva tam je velká, sjíždějí se sem lidé z celých Jeseníků. Kvůli tomu, že je tady hodně lidí, dochází ke srážkám lyžařů nebo při vyhýbání vjedou mimo sjezdovku. Už dnes tam pracovníci horské služby dvakrát k úrazům volali sanitku. V pátek kromě vážného zranění lyžařky jsme v tomto středisku řešili dalších sedm úrazů. Na jedno středisko je to za jeden den velké číslo," doplnil Klimeš.

V Jeseníkách i nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Hrozba pádu lavin však platí v místech, která leží mimo turistické trasy