Bývalý starosta Vsetína chce využít toho, že ministerstvo práce a sociálních věcí nyní připravuje nový zákon o sociálních dávkách. Dlouhodobě nezaměstnaní, kteří nemají snahu si práci hledat, by po nějaké době neměli dostávat dávky v penězích, nýbrž v poukázkách na zboží.

Čunek chce, aby v rámci norem o sociálních systémech bylo uzákoněno například vzdělávání romských dětí předškolního věku, aby nastupovaly na základní školu s tím, že umí jazyk. Norma by měla obsahovat i "vzdělávání matek - absolventek zvláštních škol, aby mohly svým dětem minimálně na prvním stupni pomáhat," uvedl Čunek.

Jednou z hlavních otázek podle něj bude způsob, jakým si dodržování podobných nařízení vynutit.

Vystěhování z centra

Čunek ještě coby starosta Vsetína kontroverzně vyřešil problém s Romy ve městě. Léta obývali pavlačový dům v centru města u nemocnice. Nájem neplatili. Obyvatelé města si stěžovali, že dělají nepořádek. Město pod Čunkovým vedením rozhodlo, že se zchátralý dům zbourá.

Část rodin přestěhovalo do buněk na okraji města a část se musela přestěhovat do vesnic na Jesenicku, kde radnice koupila několik domů. Rodiny je musí dvacet let splácet.