Pro návrh hlasovali v první řadě občanští demokraté, ruku zvedla i většina senátorů KDU-ČSL a členů Klubu otevřené demokracie a frakce SNK. Hlasování se zdrželi oba senátoři KSČM a téměř všichni sociální demokraté.

Svůj návrh na omezení imunity zákonodárců vypracovali i poslanci, vloni v listopadu ale senátoři sněmovní předlohu těsnou většinou hlasů odmítli. I kdyby Sněmovna a prezident nakonec přísnější senátní návrh na omezení imunity schválili, jeho zavedení do praxe potrvá nejméně několik měsíců. Není ani jisté, že poslanci a senátoři se na nějakém omezení imunity shodnou.

Sněmovna ještě před volbami navrhla, aby se imunita vztahovala pouze na dobu výkonu mandátu. Nyní je praxe taková, že pokud parlament svého člena k trestnímu stíhání nevydá, je už v daném případě navždy vyloučeno. Novela ústavy, kterou navrhovali poslanci, by znamenala, že po skončení mandátu by žalobce mohl v takovém případě stíhání zahájit.

ČSSD chtěla zrušit také přestupkovou imunitu zákonodárců. Autoři novely ji ale chtějí zachovat kvůli obavám z případného šikanování poslanců či senátorů. Zákonodárci si tak nyní mohou vybrat, zda nechají například své dopravní přestupky projednat imunitními výbory, nebo zaplatí pokutu jako běžní občané.