"Něco o tom vím, ale není to pravda," řekl České televizi. Mihál má negativní lustrační osvědčení. Mimo to má prověření NBÚ na stupeň důvěrné.

Podle ČT působil jako agent od roku 1984, dostal krycí jméno Emil. Jeho spis byl v roce 1988 skartován, proto není jasné, co přesně dělal.  "Lze dojít k závěru, že problematika, ve které byl tento agenturní svazek veden, se týkala vysokých škol, s největší pravděpodobností problematiky zahraničních studentů," řekl ředitel odboru archivu bezpečnostních složek ministerstva vnitra Pavel Žáček.

Ke skartaci došlo proto, že osoba byla přijata do Sboru národní bezpečnosti. Podle archivů ministerstva stejný Mihál působil na začátku 90. let u Interpolu, nedávno začal řídit jeho pražskou pobočku.

Policejní prezident Vladislav Husák a ministr vnitra Ivan Langer (ODS) chtějí jeho minulost prověřit. Pokud by informace v registru byly pravdivé, neměl by v tak vysoké funkci působit.

Protikorupční organizace Růžový panter loni na jaře upozornila na to, že v letech 1999 až 2000 mohl NBÚ vydávat prověrky ledabyle, mohli jimi projít i bývalí spolupracovníci StB a získat různé stupně prověření. [celá zpráva]