Hlavní obsah

Konzervanty ze slazených nápojů prý poškozují DNA

29. 5. 2007, 12:19 – LONDÝN
Novinky, Famous

Podle nejnovějších britských výzkumů mohou konzervanty ve slazených studených nápojích vážně poškozovat dětské zdraví. Tyto látky totiž vypínají životně důležité části deoxyribonukleové kyseliny (DNA) a tím působí vážná poškození buněk.

Článek

Mezi nejhorší patří benzoát sodný uváděný mnohdy pod zkratkou E211, který se celá desetiletí používá běžně v průmyslu se sycenými nápoji. V pití, džemech, džusech a salátových zálivkách je proto, aby hubil kvasinky, bakterie a plísně. Když se ale smíchá s vitaminem C, pak vzniká velmi karcinogenní benzen.

"Tyto chemikálie mohou poškozovat těžce DNA v mitochondriích buněk tak, že je vlastně úplně vyřadí z provozu. Mitochondrie přijímají kyslík a dodávají tělu energii, když jsou poškozeny, buňky začnou pracovat velmi špatně. Existuje celá řada onemocnění, která souvisí s poškozením DNA tohoto typu. Zvláště Parkinsonova choroba a docela hodně neurodegenerativních poruch," tvrdí Peter Piper, molekulární biolog z Sheffield University v Anglii.

Jenže výrobci nápojů se bouří a říkají, že používají jen látky povolené národními zdravotními a potravinářskými úřady i Evropskou komisí. Profesor Piper však oponuje tím, že mnohé látky byly povoleny jako neškodné dávno předtím, než mohly být odhaleny všechny jejich účinky na lidské zdraví.

Reklama

Související témata:

Související články

Kvůli štíhlé linii se vzdejte destilátů

28. 12. 2006, 13:21

Střik z bílého vína je podle dietologů nejvíce přijatelný nápoj pro štíhlou postavu. Destiláty se nedoporučují vůbec. Lidé, loučící se se starým rokem,...

Sladké nápoje zvyšují riziko cukrovky

14. 3. 2007, 13:50

Nealkoholické slazené nápoje pravděpodobně stojí za vysokým počtem obézních lidí. Američtí lékaři vyhodnotili výsledky mnoha studií a došli k závěru, že pití...

Výběr článků