Hlavní obsah

Jak uchovat avokádo, aby nezhnědlo

11. 2. 2022, 14:08

Avokádo je ovoce původem z Mexika, které je v posledních letech oblíbené i u nás. I přes svou vysokou cenu se často objevuje na talířích jako snídaňová pochoutka. Při jeho přípravě je ale potřeba postupovat rychle, aby nedošlo k jeho hnědnutí. Jak tomu jednoduše zabránit?

Foto: Profimedia.cz

Avokádo

Článek

Blogerka Leigh Campbellová se nedávno podělila se svými fanoušky o jednoduchý tip na to, jak uchovat co nejdéle vyloupané avokádo čerstvé. „Avokádo má tendenci ihned hnědnout, po tomto experimentu se ale domnívám, že je v úplně stejném stavu,“ píše na svých sociálních sítích.

Trik spočívá v tom, že nakrájíte dužinu avokáda a vložíte ji do mělké misky s vodou, která jej udrží čerstvé až do dalšího použití. Tato jednoduchá, ale praktická rada vyvolala mnoho pozitivních ohlasů.

Ovoce, které využijete nejen v kuchyni, ale i v kosmetice

Zdraví

Sledující se pak začali mezi sebou dělit o další kuchyňské vychytávky. Jedna žena napsala, že avokádo v misce s vodou vydrží ještě déle, pokud jej umístíte do lednice.

Další sledující napsal, že pokud si rádi dopřáváte avokádo s vařeným vejcem, je dobré do vody při vaření přidat kapku octa, aby šly skořápky lépe loupat.

Reklama

Související články

Nejlepší potraviny na léčbu kocoviny

1. 1. 2018, 2:30

Výživné jídlo sice nevymaže žádné nežádoucí vzpomínky související s alkoholovými excesy, ale existuje několik druhů potravin, které pomohou urychlit zotavení...

Snídaně proti stresu a úzkosti

10. 11. 2020, 7:25

Probouzíte se s tíhou na srdci a vstávání vám trvá celou věčnost? Pokud trpíte úzkostmi, zkuste s nimi bojovat pomocí zdravé a vyvážené stravy hned od rána....

Výběr článků