Hlavní obsah

Vědci už ví, proč se opilcům líbí i jinak ošklivé ženy

23. 8. 2010, 11:00 – Londýn

Milióny mužů z celého světa mají zkušenosti s tím, že se po mnoha skleničkách alkoholu z neatraktivní ženy sedící vedle nich stala v průběhu noci žádoucí kráska, ovšem teprve teď psychologové odhalili biologické pozadí tohoto fenoménu.

Foto: Profimedia.cz

V alkoholovém opojení může skoro každá žena vypadat v očích muže jako tato krasavice...

Článek

Opilý mozek totiž není vůbec schopen rozlišovat symetrii obličeje. Čím je opilejší, tím méně mu na symetrii – atraktivitě – záleží.

„Máme tendenci jasně preferovat symetrické obličeje. To už bylo mnohokrát prokázáno,“ uvedl svou studii doktor Lewis Halsey z Roehampton University v Londýně.

Se svými kolegy obcházel univerzitní studenty a měřil u nich míru opilosti dechovým analyzátorem, zároveň testoval jejich schopnosti rozlišovat symetrii obličejů.

Foto: Profimedia.cz

ošklivka

„Střízliví studenti více preferovali symetrické obličeje než ti, kteří byli opilí. Střízliví studenti také mnohem lépe rozlišovali symetrické obličeje od asymetrických,“ uvedl doktor Halsey.

Zajímavé ale je především to, že muži rychleji a také výrazněji než ženy ztráceli schopnost rozlišovat symetrické obličeje. „To jsme vůbec neočekávali. Ale muži házejí očima mnohem více než ženy,“ dodal Halsey.

Anketa

Máte podobnou zkušenost?
Ano, ranní probuzení bylo děsivé
14,1 %
Ano, naštěstí šlo o pouhý flirt
36,9 %
Ano, ale v podstatě na kráse nezáleží
3,3 %
Ne, mám vkus i v opilosti
23,1 %
Ne, naštěstí
8,4 %
Ne, jsem abstinent
8 %
Nevím, když piji, nic si nepamatuji
6,2 %
Celkem hlasovalo 15221 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Každý desátý Čech má problém s alkoholem

9. 6. 2010, 8:00

Přestože mnozí problém závislosti na alkoholu bagatelizují, počet lidí s tímto problémem stále narůstá. Podle odhadů odborníků je na alkoholu přímo závislých...

Výběr článků