Hlavní obsah

Studie tvrdí: Jaký šéf, takový zaměstnanec

6. 10. 2022, 8:33

Pracujete pod tyranským vedením a často přemítáte, o kolik lepší byste byli v roli svého šéfa? Nová studie ukázala, že to tak být nemusí. Podle vědců totiž dvě třetiny zaměstnanců zrcadlí chování svých nadřízených.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„Z naší studie je jasné, že nepřátelské chování pramenící z nadřízených funkcí pravděpodobně poškozuje nejen jednotlivce z hlediska jejich emočního vyčerpání a jistoty zaměstnání. Je také pravděpodobné, že povzbudí ostatní zaměstnance, aby jednali neeticky a vytvořili toxické prostředí v celé organizaci,“ říká spoluautor studie Dr. Nadeem Khalid pro Dailymail.

To může podle studie Anglia Ruskin Universit vést k toxické atmosféře, vyčerpání a nejistotě na pracovišti.

Kdy vám může dát zaměstnavatel výpověď aneb Znáte svá práva v zaměstnání?

Pro účely studie se výzkumníci dotazovali 323 zaměstnanců na jejich zkušenosti s hrubým chováním ze strany nadřízených a kolegů a také na jejich jistotu zaměstnání a míru emočního vyčerpání.

Příklady nepřátelského chování na pracovišti zahrnovaly používání nevhodného jazyka, sexuální obtěžování, výbuchy hněvu, ponižování a zneužívání moci.

Výsledky ukázaly „významné“ spojení mezi toxickými vůdci a jejich podřízenými, kteří nevědomky začali napodobovat stejné chování.

„Zaznamenali jsme reciproční vztah mezi nadřízenými a jejich zaměstnanci. Ti na základě šikany cítili, že jediným způsobem, jak se v práce posunout výše, je zneužívat ostatní,“ říká Khalid.

Výsledkem takovýchto vztahů je toxická atmosféra a zvýšená konkurence, která vede k emočnímu vyčerpání a obavám ze ztráty zaměstnání.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků