Hlavní obsah

Spoře odění studenti pózují v kalendáři

18. 11. 2003, 9:31 – MANCHESTER

Kontroverzní univerzitní kalendář se spoře oděnými studentkami, který právě vyšel, slaví již druhé narozeniny. Letos se kromě mužů budou moci pokochat také ženy.

Foto: Stanislava Dvořáková

K nejtěžším úkolům patřilo překonání třímetrové kluzké bariéry, kdy sice mírný ale vytrvalý déšť se postaral o její téměř nepřekonatelnou obtížnost.

Článek

Hanbatý kalendář, který na letošní rok nafotily studentky univerzity v Manchesteru, se po celý rok těšil velké oblibě zejména u pánského publika. Přesto strhl vlnu odporu. Vedoucí představitelka Studentského svazu ho tvrdě odsoudila s tím, že ženy jsou na jeho stránkách vyobrazeny jen jako sexuální objekty.

Studentky si přijdou na své

Navzdory nepřízni osudu bylo nafoceno další vydání kalendáře na příští rok a již slaví úspěch. Vydavatelé totiž nabízejí lahůdku, která by mohla uspokojit nejen mužské, ale tentokrát i ženské oko. Kromě snímků odhalující ladné dívčí křivky uveřejnili druhý kalendář s fotkami, na kterých se usmívají přitažliví studenti s urostlými těly.

Na myšlenku kalendáře také pro dámy přišel bývalý student Neil Jeram-Croft se svým přítelem Mattem Pearsonem. Chtěli tím předejít nařčením ze sexismu, která rozporuplný kalendář provázela po celou jeho první sezónu, a zároveň se snažili vyhovět studentkám, které prý snímky nahých kolegů z univerzity vyžadovaly. "Pánské vydání jsme vydali jednoduše proto, že ho holky chtěly," řekl Neil.

Původně se měl kalendář prodávat v obchodě v budově školy, mluvčí Studentského svazu však tuto informaci vyvrátila. 

Reklama

Související témata:

Výběr článků